Rolety rzymskie – czy wszędzie pasują?

Rolety rzymskie czy wszędzie pasują? Akant Imperoll Kamień Pomorski

Fakt, iż rolety rzymskie pasują idealnie do każdego stylu wnętrza jest niezaprzeczalny. Ich estetyczne wykonanie i praktyczność sprawiają, że stają się  one niezwykle popularne. Dodają pomieszczeniom elegancji i oryginalności.

Dzięki temu, że producenci zapewniają szeroki wybór materiałów, istnieje możliwość indywidualnego dopasowania rolet rzymskich do stylistyki mieszkania. Spełniają one funkcję ochronną przed promieniami słonecznymi. Jest to szczególnie istotne w pomieszczeniach mocno nasłonecznionych. Jeśli bardzo zależy nam na zaciemnianiu pomieszczeń, należy wybrać materiał gruby, zasłonowy, nieprzepuszczający światła. Jeśli jednak bardziej zależy nam na zachowaniu prywatności w ciągu dnia, wybieramy materiał cienki, który będzie przepuszczał światło do wnętrza a jednocześnie pozwoli domownikom na zachowanie intymności w ciągu dnia. Ogromna zaleta rolet rzymskich to możliwość zdjęcia tkaniny, wypranie jej i ponowne zawieszenie.

Można zadać sobie pytanie czym właściwie różnią się rolety rzymskie od tradycyjnych firan i zasłon? Przede wszystkim rolety rzymskie możemy unosić do góry za pomocą specjalnego mechanizmu. Roleta ta, kiedy jest uniesiona, układa się w efektowne fałdki, dzięki którym uzyskujemy wyjątkowy efekt dekoracyjny. Warto tu zaznaczyć, że w zależności od rodzaju tkaniny i konstrukcji samej rolety można uzyskać różne efekty końcowe kształtów fałd. Rolety rzymskie mogą być montowane bezpośrednio na ramie okna, do sufitu lub ściany.

W naszym salonie w Kamieniu Pomorskim eksperci chętnie odpowiedzą na państwa pytania dotyczące wszystkich rodzajów rolet wewnętrznych, również rolet rzymskich firm AKANT i IMPEROLL.