Zalety rolet zewnętrznych

Zalety rolet zewnętrznych Portos Kamień Pomorski

Rolety zewnętrzne stają się coraz popularniejsze. Właściciele domów coraz częściej decydują się na ich montaż ze względu na liczne zalety rolet. Zwłaszcza, że obecnie rolety można zakładać nie tylko w powstających budynkach, ale też w tych już istniejących.

Rolety zewnętrzne doskonale spisują się zarówno latem jak i zimą. Latem, gdy wysokie temperatury stają się nie do zniesienia, zasunięte rolety mogą przyczynić się do obniżenia temperatury w domu. Ponadto zamknięte rolety odcinają dopływ światła słonecznego do wnętrza, co chroni barwy farb, tapet czy obić meblowych przed blaknięciem. Zimą rolety zapobiegają utracie ciepła. Pomiędzy zasuniętą roletą, a oknem tworzy się „poduszka powietrzna” uniemożliwiająca ucieczkę ciepłego powietrza. Dodatkowo przez cały rok rolety skutecznie chronią nasze okna przez gradem, silnym wiatrem czy też silnym nasłonecznieniem, które mogą zniszczyć materiały, z których wykonane są okna. Ochrona okien zaowocuje znacznym wydłużeniem czasu ich bezproblemowej eksploatacji.

Kolejne zalety rolet docenią zwłaszcza mieszkańcy wielkich miast czy też właściciele domów znajdujących się w pobliżu zakładów przemysłowych, lotnisk czy też dworców kolejowych. Mianowicie zasunięte, znacząco zmniejszają poziom hałasu dobiegającego z zewnątrz, co przyczynia się do komfortu akustycznego domowników. Zamknięte rolety stanowią również bardzo dobrą ochronę przed włamaniem. Ich sforsowanie zajmuje zbyt wiele czasu choćby dlatego, że materiały z których są wykonane wykazują się wysoką odpornością na uderzenia.

Otwieranie i zamykanie rolet może odbywać się na różne sposoby. Ręcznie za pomocą linki, paska lub korby, jak i automatycznie za pomocą pilota lub włącznika. Sterowanie automatyczne można również uzupełnić wyłącznikami zegarowymi pozwalającymi zaprogramować pory podnoszenia i opuszczania rolet podczas nieobecności gospodarzy.

Zapraszamy do naszego salonu w Kamieniu Pomorskim, gdzie mogą Państwo osobiście zobaczyć i wypróbować rodzaje oferowanych przez firmę PORTOS rolet i ich wyposażenia.