Rodzaje rolet montowanych na zewnątrz

Rolety rodzaje Portos Kamień Pomorski

W coraz większej ilości domów i mieszkań montujemy rolety. Dzieje się tak, ponieważ wyposażenie budynków w rolety przynosi wiele korzyści. Jedną z nich jest to, że latem, podczas upałów, dom nie nagrzewa się zbytnio, natomiast zimą ciepło nie ucieka na zewnątrz. Jakie są rodzaje rolet?
Rolety firmy Portos dostępne są w kilku wariantach:

  • rolety zewnętrzne – mogą być montowane w istniejących już budynkach, ponieważ mocuje się je na oknie lub na elewacji. Wszystkie 5 systemów rolet zewnętrznych występuje w wersji bez lub z moskitierą rolowaną. Skrzynkę jednego z tych systemów przystosowano do zabudowy, dzięki czemu pozostaje ona niewidoczna.
  • rolety nadstawne – istnieją 4 systemy tego typu rolet, z czego jeden może być zintegrowany z moskitierą rolowaną. Skrzynka rolety jest niewidoczna, a klapa rewizyjna znajduje się od środka budynku. Montaż rolet nadstawnych możliwy jest jedynie na etapie budowy obiektu, lub podczas wymiany stolarki okiennej w budynkach już istniejących.
  • rolety nadporożowe – Idealne rozwiązanie zwłaszcza dla domów energooszczędnych lub pasywnych. Istnieje możliwość docieplenia skrzynki, a to z kolei eliminuje powstawanie mostków termicznych. Skrzynki rolet nadporożowych są całkowicie zabudowane, dzięki czemu pozostają niewidoczne.

Poznaliśmy już rodzaje rolet, teraz czas na kolejne kroki. Zanim zdecydujemy się na konkretny typ i system rolety, powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Rolety chcemy zamontować w istniejącym już budynku, jesteśmy na etapie budowy, a może projektowania wymarzonego domu? Chcemy, aby skrzynka rolety pozostała zabudowana czy widoczna? Po której stronie budynku (wewnętrznej czy zewnętrznej) ma być klapa rewizyjna rolety?

Zapraszamy do naszego salonu w Kamieniu Pomorskim. Nasi eksperci odpowiedzą na Państwa pytania dotyczące rolet firmy Portos oraz pomogą wybrać odpowiedni typ i system, który będzie najlepiej odpowiadał Państwa indywidualnym potrzebom.