Okna drewniano-aluminiowe – zalety i wady 

Okna drewniano-aluminiowe to przeszklenia łączące w sobie dwa materiały: drewno i aluminium. Takie profile okienne są wytrzymałe i szczelne. Co jeszcze je cechuje? Sprawdzamy, czy warto zainwestować w okna drewniano-aluminiowe!

 

Okna drewniano-aluminiowe – charakterystyka 

Przez setki lat ludzie nie wyobrażali sobie okien innych niż drewniane – były piękne, stylowe, unikalne i energooszczędne. Niestety, wymagały odpowiedniej impregnacji i konserwacji. Z czasem więc zostały zdominowane przez tańsze, ale odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne okna plastikowe. Jednak PCV ma swoje wady – jedną z nich jest to, że takie przeszklenia mają stosunkowo krótką żywotność, a pod wpływem słońca z czasem płowieją bądź żółkną.

Nic dziwnego więc, że producenci stolarki okiennej wciąż wykorzystują najnowocześniejsze technologie do tworzenia okien przyszłości: jeszcze bardziej wytrzymałych, a przy tym pięknych i wyjątkowych. Jedną z takich właśnie form są okna drewniano-aluminiowe. Co je wyróżnia?

Okna drewniano-aluminiowe powstają z dwóch połączonych ze sobą profili: wewnętrznego drewnianego i zewnętrznego aluminiowego. W efekcie w domu możemy cieszyć się eleganckimi ramami wykonanymi z dowolnie wybranego drewna, od strony elewacji zaś przeszklenie wygląda nowocześnie i jest dopasowane do stylu budynku.

Zastosowanie aluminium ma jednak szereg zalet i nie chodzi bynajmniej jedynie o wygląd profili. 

 

Zalety okien drewniano-aluminiowych

Okna drewniano-aluminiowe to „dwa w jednym” – najlepsze, co można osiągnąć, wykorzystując dwa materiały do budowy przeszklenia. Takie okna mają niski współczynnik przenikania ciepła, są szczelne, stabilne, wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także na śnieg, wiatr, mróz czy opady deszczu. 

Aluminium ponadto zwiększa ochronę przeciwwłamaniową, jak również chroni okno przed promieniowaniem UV. Podnosi także dźwiękoszczelność i energooszczędność okna

Warto dodać, że okna drewniano-aluminiowe można dowolnie kształtować – nie muszą być prostokątne lub kwadratowe, mogą też przyjmować kształt łuku czy koła. Występują przy tym w szerokiej palecie kolorystycznej, co powoduje, że bez problemu dopasujemy je zarówno do tradycyjnego, jak i nowoczesnego stylu domu. 

 

Wady okien drewniano-aluminiowych

Zasadniczą wadą takich przeszkleń jest ich cena – wyższa niż w przypadku okien wykonanych wyłącznie z drewna, aluminium czy PCV. Jednak ostateczne koszty związane z zakupem takich okien są związane z wieloma czynnikami. Cena okien drewniano-aluminiowych zależy bowiem m.in. od wielkości przeszklenia, rodzaju i ilości szyb, okuć, a także ich kolorystyki. 

Aby poznać cenę takich przeszkleń, najlepiej poprosić o indywidualną wycenę lub skorzystać z wygodnych narzędzi internetowych takich jak okna-konfigurator.

 

Czy warto kupić okna drewniano-aluminiowe?

Jeśli pozwala na to zasobność naszego portfela, to zdecydowanie jest to gra warta świeczki. Pamiętajmy, że okna to zakup na lata, powinny więc być szczelne i wytrzymałe. 

Osoby, które chciałyby zakupić okna drewniano-aluminiowe, powinny sprawdzić oferty wiodących, zaufanych producentów stolarki okiennej. To da im gwarancję kupna przeszkleń najlepszej jakości – takie jak okna drewniano-aluminiowe Drutex