Nasze bezpieczeństwo a okna DRUTEX

Bezpieczeństwo a okna Drutex Kamień Pomorski

Wybierając okna do naszego wymarzonego domu rzadko kiedy myślimy o tym, że w województwie zachodniopomorskim złodzieje najczęściej włamują się do naszego domu właśnie przez nie. Czy możemy temu jakoś zapobiec? Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadziliśmy do swojej oferty szyby, klamki i okucia zwiększające nasze bezpieczeństwo. Należy jednak pamiętać, że aby zapewnić sobie najwyższą ochronę nie wystarczy zakup samej np. klamki. Warto zaopatrzyć się we wszystkie trzy elementy zabezpieczenia. Więcej o nich można dowiedzieć się czytając artykuł „Bezpieczne szyby, klamki i okucia”.

Producenci okien często używają pojęcia ‘okna antywłamaniowe’, które może wprowadzać w błąd. Okna te nie dają 100% gwarancji, że nie da się przez nie włamać. To wszystko zależy od tego, jak złodzieje przygotowani są do swojej ‘roboty’. Jednak zamontowane zabezpieczenia mogą wydłużyć czas jaki złodziej potrzebuje, aby wejść do środka domu. To z kolei zwiększa prawdopodobieństwo, że zostanie zauważony przez sąsiada lub nie zdąży uciec przed przyjazdem ochrony czy policji. Często zdarza się również, że rezygnuje ze swoich planów, ponieważ nie  przygotował się na trudności związane z włamaniem.

Warto w tym momencie wspomnieć również o roletach zewnętrznych firmy Portos. O ich podstawowych funkcjach i zaletach mogą Państwo przeczytać w artykule Rolety zewnętrzne. Ale mogą one pełnić również funkcję ochronną. Kiedy po zmroku zasłaniamy okna roletami złodziej nie widzi jakie wyposażenie domu posiadamy. A po nim może wnioskować, czy warto włamywać się do nas, czy jest szansa, że znajdzie u nas coś cennego. Przy wyborze rolet zewnętrznych warto pamiętać, żeby były wyposażone w wieszak blokujący oraz dodatkowe zabezpieczenia przed podniesieniem rolety – zamek Baskwilowy, zasuwki ręczne lub rygle automatyczne.

Decydując się na zakup okuć antywłamaniowych w klasie odporności RC1 lub RC2 prosimy o kontakt z naszymi specjalistami z salonu w Kamieniu Pomorskim. Oni rzetelnie doradzą, wyjaśnią i rozwieją wszelkie wątpliwości oraz pomogą dobrać najlepszy wariant do Państwa potrzeb.