Bramy rozwierne – najważniejsze cechy

Bramy rozwierne najważniejsze cechy Wiśniowski Kamień Pomorski

Podstawową zaletą bram rozwiernych jest ich niska cena. Są bowiem najbardziej ekonomicznymi bramami garażowymi. Ich konstrukcja jest trwała, stabilna i prosta, więc niewątpliwie posłużą nam przez wiele długich lat. Bramy rozwierne nie są jednak popularne, gdyż nie mają napędu oraz do ich otwierania konieczna jest duża ilość wolnego miejsca na podjeździe. Wynika to z ich sposobu otwierania – ich skrzydła otwierają się analogicznie jak tradycyjne dwuskrzydłowe drzwi. Problematyczne może być również otwieranie i zamykanie skrzydeł bramy w zimę, gdy pada śnieg. Konieczne jest wtedy systematyczne i dokładne odśnieżanie podjazdu.

Ościeżnicę i skrzydła bram rozwiernych firmy Wiśniowski wykonano ze stalowych, ocynkowanych kształtowników, bez przegrody termicznej. Skrzydła bramy wypełniono stalową, ocynkowaną blachą, której układ wypełnienia może być pionowy, poziomy lub skośny. Istnieje możliwość zamówienia tego typu bramy z ociepleniem. Znacznie poprawi to izolację termiczną garażu.

Dodatkowo bramy rozwierne wyposażono w:

  • rygle samozatrzaskowe – zabezpieczają przed włamaniem
  • ogranicznik zawiasów – zabezpiecza przed opadnięciem skrzydła
  • ogranicznik otwarcia skrzydła
  • stopkę ograniczającą niekontrolowany ruch w kierunku zamknięcia

Producent bram Wiśniowski to wysoka jakość i najwyższe standardy. W naszym salonie w Kamieniu Pomorskim mogą Państwo zapoznać się ze szczegółami oferty bram garażowych, w tym bram rozwiernych. Eksperci odpowiedzą na Państwa pytania związane z tym tematem oraz pomogą dokonać wyboru odpowiedniej bramy.